Корисні лінки для

викладачів та

студентів

Банк Интернет-портфолио учителей
Рейтинг астрономических ресурсов от ASTROLAB.ru
Аграрний коледж управління і права
Аграрний коледж управління і права

Сонячна система - наш рідний дім

Інформатика+
Інформатика+
Ресурсно-орієнтовне навчання
Ресурсно-орієнтовне навчання
Flag Counter

Дана сторінка розповість вам про цікаві фізичні досліди

Спробуйте зробити це власними руками, покажіть друзям. поясніть і отримайте "12"!!!!!!!

 

 

Простые физические опыты из книг Я.И. Перельмана

Занимательные физические опыты "Физика на воздушных шариках"

ВОДА ЩО МАЛЮЄ

Для цього досвіду нам знадобляться:

  •  пластиковий контейнер з невисокими бортиками
  • щільнй паперовий рушник / серветка
  • фломастери
  • вода

На одному краї паперової серветки намалюйте в рядочок крапочки, відступивши хоча б кілька сантиметрів від краю. Далі закріпіть її на пластиковому контейнері так, щоб край з крапочками був всередині контейнера, але не торкався самого дна.

Тепер поступово наливайте в контейнер воду, так щоб вона покривала тільки самий край серветки. Прийшов час магії. Вода буде підніматися вгору по серветці, досягне кольорових крапок і ... продовжить свій шлях вгору, перетворюючи кольорові крапки в доріжки.

 У чому секрет цього фокусу? Відбувається це тому, що папір поглинає воду, а вода піднімається вгору в пористому матеріалі, яким є папір, завдяки капілярним силам, також як піднімається вгору від кореня до листя в рослині. При цьому, вода захоплює за собою і фарбу.

БЛУКАЮЧА ВОДА

Для наступного експерименту Вам знадобляться:

  • дві склянки
  • щільна паперова серветка або рушник
  • харчовий барвник
  • вода

Наповніть один стакан водою, другий залиште порожнім. Розчиніть будь-який колір на свій смак у склянці з водою. Скрутіть паперовий рушник трубочкою. Один кінець опустіть у склянку з пофарбованою водою, другий в порожню склянку, щоб вийшов паперовий місточок.

 Тепер запасіться терпінням і спостерігайте як вода з повної склянки буде перетікати в порожню , завдяки все тим же капілярним силам. Радимо використовувати теплу воду,  на все про все у Вас піде близько трьох годин, але вже на протягом перших п'ятнадцяти хвилин ви зможете побачити, як спочатку забарвитися місток і вода почне перетікати в порожню склянку. Що дивно, процес зупиниться тільки тоді, коли в обох склянках буде однакова кількість води. Ось такий простий фокус.

ЗМІШУВАННЯ КОЛЬОРІВ

Якщо Ви вже пробували змішувати кольори знаєте, що з основних - червоного, синього і жовтого, можуть вийде зелений, оранжевий і фіолетовий і ціла маса відтінків, то вам все одно буде цікаво, чи відбудеться це при перетіканні води з повних склянок з різними кольорами в порожній. Принцип той же, що і в попередньому досліді, тільки на цей раз ми використовуємо два основні кольори.

На фото - це жовтий і синій, які змішуючись дають зелений. Ось така захоплююча фізика.

КОЛЬОРОВЕ КОЛЕСО

Можна зробити кольорове колесо. Для цього нам знадобиться

  • шість склянок,
  • шість паперових серветок-містків і
  • три барвника - червоний, жовтий і синій.

Три склянки заповнюємо водою і розчиняємо барвники, інші три залишаємо порожніми. Потім розставляємо склянки по колу - синій, безбарвний, жовтий, безбарвний, червоний, безбарвний.

 

Опускаємо паперові серветки і набираємося терпіння. Вода по серветках перетече в порожні склянки і утворює зелений, оранжевий і фіолетовий кольори. Якщо колесо залишити на ніч, то на ранок ви побачите, як нові кольори почали підніматися вгору. Так жовтий місток, наприклад, наполовину забарвитися зеленим і оранжевим.

 

До речі, не поспішайте виливати кольорову воду, адже її можна заморозити, щоб пізніше пограти кольоровими крижинками, як ми описували. Поклавши, наприклад, на тарілочку сині і жовті крижинки можна буде спостерігати, як тала вода забарвлюється в зелений колір.