Корисні лінки для

викладачів та

студентів

Банк Интернет-портфолио учителей
Рейтинг астрономических ресурсов от ASTROLAB.ru
Аграрний коледж управління і права
Аграрний коледж управління і права

Сонячна система - наш рідний дім

Інформатика+
Інформатика+
Ресурсно-орієнтовне навчання
Ресурсно-орієнтовне навчання
Flag Counter

СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ! "ЛОВІТЬ МИШЕЙ"!!!

Орієнтовні теми навчальних проектів з фізики

1.     Видатні фізики стародавнього світу

2.     Енергозбережні технології

3.     Нанотехнології у нашому житті

4.     Сонце і Сонячна система

5.     Фізика навколо нас

6.     Видатний ……. (прізвище) та його відкриття

7.     Космос навколо нас

8.     Видатні Українські фізики

9.     Фізика вдома

10.   Фізика звуку

11.    Бережись автомобіля

12.    Електричний струм у різних середовищах

13.    Історія та теорія космічних польотів

14.    Шкідливі випромінювання навколо нас

ТЕМИ РЕФЕРАТІВ З ФІЗИКИ

  1.      Фізика – фундаментальна наука про природу.

2.      Історія розвитку фізики як науки.

3.      Механіка – перший та найдавніший розділ фізики.

4.      Стародавні одиниці виміру фізичних величин.

5.      Архімед та його винаходи.

6.      Леонардо да Вінчі та його винаходи.

7.      І. Ньютон – великий вчений.

8.      Галілео Галілей та його винаходи.

9.      М. Ломоносов – великий фізик, хімік, поет та художник.

10.  Закони Кеплера – основні закони руху планет Сонячної системи.

11.  Арістотель та його погляди на природу.


ТЕМИ РЕФЕРАТІВ З АСТРОНОМІЇ

1. МАСИ І РОЗМІРИ ЗІР

 2. ІНШІ ЗОРЯНІ СИСТЕМИ — ГАЛАКТИКИ

 3. МАРС

 4. НЕПТУН

 5. АСТЕРОЇДИ І МЕТЕОРИТИ

 6. ПОХОДЖЕННЯ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ І ЗЕМЛІ

 7. ПЛУТОН

 8. ПЛАНЕТИ ГРУПИ ЮПІТЕРА

 9. МАСШТАБИ ВСЕСВІТУ

 10. ЛЮДИНА В КОСМОСІ

 11. Earth Impacts as a Threat to Civilization

 12. МЕРКУРІЙ

 13. ВИНИКНЕННЯ ЗІР

 14. ПЛАНЕТА ГІГАНТ - НЕПТУН

 15. СУЗІР'Я

 16. СОНЯЧНІ ТА МІСЯЧНІ ЗАТЕМНЕННЯ

 17. САТУРН

 18. ЛЕОНІД КАДЕНЮК

 19. МІСЯЦЬ – СУПУТНИК ЗЕМЛІ

 20. ПЛАНЕТИ ЗЕМНОЇ ГРУПИ

21. УРАН

 22. ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

 23. АСТРОНОМІЯ

 24. ВЕНЕРА

 25. ПЛАНЕТАРНА ТУМАННІСТЬ

 26. СОНЦЕ

 27. СОНЯЧНА СИСТЕМА

 28. ТИТАН - СУПУТНИК САТУРНА

 29. КОРОЛЬОВ СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ

 30. ЮРІЙ ГАГАРІН - ПЕРШИЙ У СВІТІ КОСМОНАВТ


Пропонуємо Вашій увазі міжпредметний проект АСТРОНОМІЯ - ІНФОРМАТИКА сайт "Сонячна ситема - наш рідний дім". Авторами проекту є викладач астрономії Худолій Іван Іванович та студентки 16 - ЮП групи Безугла Владислава та Івахно Юлія.

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ІДЕЇ ТА МАТЕРІАЛИ ПО НАПОВНЕННЮ САЙТУ ІНФОРМАЦІЄЮ. ЧЕКАЮ НА ЦІКАВІ ПРОПОЗИЦІЇ. МАТЕРІАЛИ, ЩО СПОДОБАЮТЬСЯ І БУДУТЬ ОПУБЛІКОВАНІ - ОТРИМАЮТЬ ОЦІНКУ  10-12 БАЛІВ!!!

ДУМАЙТЕ ТВОРЧО, ШУКАЙТЕ, ПРОПОНУЙТЕ!

 

Зразок титульного листа для написання реферату з фізики або астрономії
Приклад+титулки+для+реферата.pdf
Adobe Acrobat Document 92.0 KB

МЕТОДИКА НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ

(на допомогу студентам)

 

Написання реферату - невід'ємна частина учбового процесу. Працюючи над ним, ми в першу чергу формуємо навички для створення серйозніших робіт. Саме тому написати реферат якісно треба уміти.

 

Що таке реферат?

Перед тим, як розглянути етапи написання грамотного добротного реферату, давайте з'ясуємо, що ж ховається за цим словом. Слово «реферат» пішло від латинського «докладати», «повідомляти». У «Словнику методичних термінів» Е. Г. Азімова реферат визначається як вид письмового повідомлення, виклад основних думок повідомлення, об'єднаних однією темою, їх систематизація, узагальнення і оцінка. Тобто, в рефераті не повинні копіюватися слово в слово книги і статті, адже він не є конспектом. Виходячи з того, що в рефераті важлива систематизація інформації, в нім не може бути тільки одне джерело, інакше це буде доповідь. І нарешті, реферат покликаний узагальнювати отриманий з джерел матеріал, а не оглядати самі книги. Метою написання реферату служить глибше розуміння теми і запам'ятовування корисної інформації. Крім того, коли ми працюємо над рефератом, у нас виробляються навички організованості і цілеспрямованості, що корисно не лише в навчанні.

 

Вибираємо тему

Тепер давайте сформулюємо тему. Іноді викладач дає її конкретно вам, іноді пропонує вибрати з великого списку тим, а іноді залишає за вами повну свободу вибору, аби реферат був у рамках програми курсу, що вивчався. При виборі теми головне - керуватися власною зацікавленістю. Якщо тема близька і цікава, написання реферату по ній йтиме швидко і із задоволенням, навіть якщо по суті своїй вона глибша і складніша за інших. Також слід врахувати наявність літератури. Якщо є час подумати, краще відмітити для себе дві-три теми (не більше) і пошукати вже існуючі напрацювання дослідників. На яку тему буде багато якісного матеріалу, ту і вибирайте.

 

Підбираємо матеріал

Тепер зупинимося детальніше на підборі матеріалу. Найсучасніший і «ледачіший» спосіб підбору літератури - Інтернет. Для пошуку інформації входимо на сайт однієї з визнаних пошукових систем, таких як Yandex, Google, Nigma, і вводимо ключові слова по нашій темі. Краще всього шукати не просто будь-яку інформацію на цю тему, а електронні версії підручників і наукових статей. В цьому випадку інформація буде достовірною і дійсно науковою. Усі знайдені в Інтернеті статті і розділи книг слід зберігати в одній теці, чітко називаючи кожне джерело, хоч спокуса швидше скопіювати і аби як зберегти і великий. Це надалі заощадить час при пошуку потрібної тези. Не варто нехтувати бібліотекою, адже частенько саме там можливо знайти основний матеріал, а інформація зі всесвітньої павутини стане допоміжною. Окрім книг бажано використовувати періодичні видання. Важливо, щоб інформація була актуальною, а підручники - сучасні. У міру освоєння теми і набору потрібної інформації, починає формуватися умовний план реферату. Коли увесь матеріал підібраний, приступаємо безпосередньо до написання.

 

Структура реферату

Об'єм реферату зазвичай складає 7-15 сторінок, в окремих випадках до 20. Стандартний реферат традиційно складається з декількох частин:

1) титульний аркуш;

2) зміст або план;

3) вступ;

4) основна частина;

5) висновок;

6) список використаної літератури.

 

Розглянемо детальніше кожну з частин.

 

1.                     Титульний аркуш. При оформленні титульного аркуша враховуються лише вимоги вашого учбового закладу, адже форма може різнитися. Щоб потім не переробляти, краще заздалегідь попросити зразок оформлення у свого викладача. Оформляти титульний аркуш треба гранично уважно, щоб не було друкарських помилок. Якщо усередині роботи помилки і друкарської помилки цілком можуть залишитися непоміченими, то «обличчя» реферату має бути бездоганним. Номер сторінки на титульному аркуші не ставиться.

2. Зміст до реферату містить перелік глав, підглав і номери сторінок до них. Часто замість змісту, вимагають написати план. План може бути простим, коли вимагається пронумерованим списком перерахувати назву параграфів реферату, і складеним, коли окрім параграфів вказують і їх підпункти.

3. Вступ може складатися з одного абзацу, а може займати сторінку - півтори. Головна його мета - ввести читача в суть проблеми. У введенні обґрунтовується вибір теми (чим вона важлива), її актуальність. Обкреслюємо цілі і завдання роботи. Якщо це необхідно, робимо короткий огляд використаних джерел. Якщо спочатку написати вступ не вийшло, це можна зробити після написання змісту, коли усі думки систематизовані і отримали остаточне оформлення.

4. Основна частина. Перед тим, як приступити до написання основної частини, необхідно визначитися з назвами глав і параграфів. Далі слід збудувати ланцюжок викладу, щоб не порушити послідовності думок і не відступити від заданої теми. Максимально освітлюйте головні аспекти, в основній частині реферату треба викласти основні концепції, викладені в джерелах. Обов'язково посилайтеся на автора, якщо використовуєте цитати: це показник вашої наукової «підкованості». При цитуванні оформляються посилання. Існує декілька варіантів їх оформлення, наприклад, виноски можуть виноситися в кінець сторінки, а можуть вказуватися коротко в квадратних дужках: номер джерела в списку літератури і вихідну сторінку цитати ([10, с. 355]), тому уточнити їх оформлення краще заздалегідь.

5. Висновок. У висновку в короткій формі приводяться загальні висновки по головній темі, а також викладається власний погляд на проблему і її рішення.

6. Список використаної літератури, або бібліографія - це систематизоване складання списку використаних джерел. Іншими словами, ті відомості, по яких навіть стороння людина зможе відшукати конкретну книгу. Список складається в алфавітному порядку на останній сторінці реферату і має чіткі правила.

Книги оформляються так:

п/п Автор(и). Назва. - Місце видання : Видавництво, рік видання. - Сторінки.

Періодика: Автор(и). Назва //Назва журналу (газети). - Рік. - Номер. - Сторінки статті.

 

Тепер, коли реферат написаний, уважно перечитайте його два-три рази і переконаєтеся, що логіка викладу не порушена. Якщо ви нічого не упустили і правильно оформили свою роботу - будьте упевнені, ваші старання не залишаться без уваги, і реферат буде оцінений на «відмінно»!

Вимоги до оформлення реферату
Вимоги до оформлення реферату.doc
Microsoft Word Document 269.0 KB
Comments: 2
  • #2

    Дмитрий Фролов (Wednesday, 19 December 2018 10:27)

    Иван Иванович ваш сайт очень крутой,очень мне понравился,много разной полезной информации для нас студентов ,благодарим вас за вклад в наше развития и огромное спасибо за ваш профессионализм и за ваше мастерство!!!

  • #1

    Артем (Thursday, 04 September 2014 19:58)

    Іван Іванович ваш сайт мені дуже сподобався. На вашому сайті дуже корисна і цікава інформація. Але що я недумав там побачити це анекдоти.А ще дуже сподобались відео ролеки,розклад занять.